Dofinansowanie

Jednorazowa inwestycja w panele nie należy do najtańszych, dlatego też przewidzieliśmy dla naszych klientów kilka sposobów współfinansowania całej instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi opcjami!

Program „Mój prąd”

Rządowy program, który obejmuje osoby fizyczne produkujące prąd na użytek mieszkaniowy. Dofinansować można do 50% kosztów inwestycji, nie więcej jednak niż 5000,00 zł.

Ulga podatkowa

Od roku 2019 wprowadzona została ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odliczenie nawet 53 tysięcy złotych od podatku (w przypadku małżeństw kwota ta sięga nawet 106 tysięcy!). Obowiązuje ona dla podmiotów, które rozliczają swoje dochody w skali podatkowej 18% i 32%, stosują jednolitą stawkę 19% lub opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga obejmuje nie tylko zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, ale również szereg innych działań, a jej rozliczenie możliwe jest przez okres sześciu lat od roku, w którym dokonano montażu instalacji.

Kredyt

Oferujemy również fachowe doradztwo w zakresie kredytowania zakupu i montażu instalacji. Nasz specjalista zweryfikuje dostępne oferty i przeprowadzi przez wymagane procedury. Istnieje możliwość dobrania raty kredytu w wysokości ponoszonych do tej pory kosztów za zużycie energii elektrycznej, co nie obciąży domowego budżetu. Instalacja zwraca się średnio po 5-6 latach.